تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته

تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته موضوعی که قدص داریم در این مقاله از امداپن به آن بپردازیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

امروزه پنجره های دوجداره به دلیل دارا بودن  ویژگی های متنوع و عایق بندی بسیار مناسب جز بخش لاینفک و جدایی ناپذیر ساختمان ها بشمار میرود. ویژگی های این بخش از مصالح نوین ساختمانی زمانی عملکرد مناسبی خواهد داشت که از یراق آلات متناسب با مقطع پروفیل درب و پنجره استفاده گردد. همانطور که می دانیم یراق آلات در پنجره های دوجداره نقش اساسی در عایق بندی پنجره را ایفا می کنند. یراق آلات در پنجره ها همانند یک بازوی تکیه گاهی عمل کرده و موجب باز و بسته شدن پنجره می شوند. در هنگام بسته شدن نیز با اعمال فشار مناسب به پروفیل لنگه پنجره موجب آبندی کامل پنجره در برابر انواع آلودگی می شود که  در واقع این موضوع مهمترین عملکرد یک یراق محسوب میشود. در حقیقت باز و یا بسته شدن لنگه درب یا پنجره در الویت بعدی طراحی قرار دارد و در مقابل میزان ضریب عایق و نحوه اعمال فشار در اولویت اول طراحی یک یراق قرار دارد. اما آیا همه یراق آلات پنجره دوجداره به یک میزان باعث کاهش نفوذ آلودگی می شوند؟ در جواب باید بگوئیم خیر و همه یراق آلات به یک میزان ندارند. پروفیل های یو پی وی سی مختص ساخت درب و پنجره دوجداره به دلیل طراحی خاص قابلیت نصب یراق آلات مختلفی را دارند و شما میتوانید متناسب با بودجه، نوع کاربری و آلودگی صوتی منطقه محل نصب نسبت به سفارش آنها اقدام نمائید. از انواع یراق آلات پر مصرف در پنجره های دوجداره یراق آلات تک حالته و یراق آلات دوحالته میباشند. قبل از توضیح نحوه تبدیل یراق پنجره تک حالته دوحالته لازم است آشنایی مختصری در این خصوص داشته باشیم.

تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته

یراق آلات تک حالته :

یراق آلات تک حالته در پنجره های دوجداره از اقتصادی ترین و ابتدایی ترین یراق آلات پنجره های دوجداره محسوب میشود. نوع لولای های بکار رفته و تعداد کم اقلام مصرفی باعث میشود هزینه یراق آلات تک حالته به نسب سایر مکانیزم ها از قیمت پایین تری برخوردار باشد. در یراق آلات تک حالته، پنجره ها صرفاً در یک جهت قابلیت باز و یا بسته شدن را دارند و لازم است فضای مورد نیاز جهت حرکت لنگه در فضای داخلی در نظر گرفته شود. از معایب یراق آلات تک حالته عدم رگلاژ و مقاومت کم لولاهای بکار رفته میباشد. بسیاری از لولاهای بکار رفته در پنجره های تک حالته پس از مدتی دچار شکستگی و یا دفرمگی می شوند.

یراق آالت تک حالته

یراق آلات دوحالته:

همانطور که از نامش پیداست قابلیت باز شدن در دو جهت را دارد. در یک جهت همانند پنجره های تک حالته قابلیت حرکت چرخشی را دارد و در حالت دوم قابلیت باز شدن از بالا با زوایه 30 درجه را نیز دارد. حالت دوم میتواند در مواقعی که نیاز به باز شدن کامل پنجره نباشد و یا به منظور تبادل هوایی باشد می تواند کاملا کاربردی باشد. یکی دیگر از ویژگی های یراق آلات دوحالته ضریب عایق بندی و امنیت بالای آن است. با توجه به اینکه در یراق آلات دوحالته محیط پیرامونی لنگه پنجره کاملا توسط اسپانیولت ها احاطه شده ضریب نفوذ آلودگی کاهش یافته و پنجره کارایی بهتری را خواهد داشت. اگر چه هزینه یک یراق دوحالته 100 الی 150 درصد بیشتر از یک یراق تک حالته میباشد اما در مقابل باعث عملکرد بهتر پنجره دوجداره منزل یا محل کار شما خواهد شد. یک یراق دو حالته به دلیل طراحی ویژه می تواند تا 150 کیلو گرم وزن بازشو را تحمل کند از این رو تحمل وزن یراق آلات دوحالته بسیار بیشتر از انواع تک حالته می باشد. یکی دیگر از ویژگی های یراق آلات دوحالته قابلیت رگلاژ پذیری آنها میباشد به نحوی که میتوان لنگه بازشو را سه جهت مختلف تنظیم و رگلاژ کرد.

آیا امکان تبدیل یراق پنجره تک حالته به دوحالته وجود دارد

آیا امکان تبدیل یراق پنجره تک حالته به دوحالته وجود دارد؟

در جواب باید بگوئیم بله با انجام بعضی اقدامات اصلاحی و خرید یک ست یراق دوحالته متناسب با عرض و ارتفاع بازشو، امکان تبدیل یراق تک حالته به دوحالته وجود دارد. برای این منظور ابتدا عرض و ارتفاع قسمت بازشو اندازه گیری و متناسب با این ابعاد یراق دوحالته مورد نظر خریداری می شود. بازشو پنجره از محل خود جدا و یراق دوحالته به روی پنجره مونتاژ میشود. این عملیات ممکن است برای یک پنجره حدود یک ساعت زمان بر باشد. تمامی عملیات مونتاژ یراق آلات در محل پروژه انجام میشود و نیازی به خروج پنجره از محل پروژه وجود ندارد. قابل ذکر است جز دستگیره پنجره هیچ یک از یراق آلات تک حالته قابلیت استفاده در یراق آلات دوحالته را ندارد. یراق دوحالته در برند و کیفیت های مختلفی وجود دارد. برند های آکادو، جی یو، وینکهاوس و روتو جز بهترین یراق آلات دوحالته موجود در بازار میباشد.

هزینه تبدیل یراق تک حالته به دوحالته در پنجره های دوجداره چقدر است؟

هزینه تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته در پنجره های دوجداره چقدر است؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم هزینه خرید یراق دوحالته بر اساس ابعاد قسمت بازشو تعیین میگردد. هرچه ابعاد عرض و ارتفاع پنجره بیشتر شود بالطبع سایز اسپانیولت های مصرفی نیز بزرگتر خواهد بود از این قبل از هر اقدامی لازم است ابعاد قسمت بازشو به طور دقسق اندازه گیری شود.. در ابعاد متوسط و یه طور تقریبی هزینه تبدیل یراق تک حالته به دوحالته مطابق شرایط ذیل خواهد بود.

  • هزینه خرید یراق دوحالته بین 2.500.000 ریال الی 4.000.000 ریال جهت برند های سطح متوسط
  • هزینه مونتاژ یراق دوحالته بین 3.000.000 ریال الی 4.000.000 ریال
  • هزینه ایاب ذهاب که در شهر تهران بدون هزینه و در نواحی اطراف متناسب با منطقه پروژه

از این رو هزینه تبدیل یراق تک حالته به دو حالته بین 5.500.000 ریال الی 8.000.000 ریال برای یراق آلات ترک و برای یراق آلات دوحالته آلمانی بین 7.000.000 ریال الی 10.000.000 ریال خواهد بود. برای پروژه های بیشتر از 5 عدد پنجره هزینه تمام شده شامل تخفیف ویژه نیز خواهد بود.

زمان تقریبی مورد نیاز جهت تبدیل پنجره تک حالته به دوحالته؟

مراجعه برای این موضوع شامل دو مرحله خواهد بود:

  • مراجعه اول جهت اندازه گیری و صدور پیش فاکتور که می تواند به صورت غیر حضوری نیز انجام گیرد
  • مراحله دوم جهت مونتاژ یراق آلات که به طور میانگین بین یک الی دو ساعت زمان بر خواهد بود.

برای تعمیر پنجره دوجداره با امدادپن در ارتباط باشید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم